Systemy Płatnicze

eservice

eService – zajmuje się obsługą i rozliczeniem transakcji płatniczych w punktach handlowo – usługowych. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych modeli terminali POS oraz oferowaniu szerokiego wachlarza rozwiązań telekomunikacyjnych, usługi świadczone przez Spółkę są najbardziej zaawansowane technologicznie wśród oferowanych na polskim rynku.

Dlaczego warto współpracować z eService SA?

 • Szybko rozliczamy należności, zapłata za transakcje kartowe znajduje się na koncie Klienta następnego dnia roboczego po otrzymaniu przez eService plików z terminala POS.
 • Zapewniamy nowoczesne urządzenia i rozwiązania systemowe zapewniające bezawaryjne i ciągłe działanie – posiadamy informatyczne Centrum Zapasowe.
 • Dopasowujemy model łączności do potrzeb klienta.
 • Zapewniamy pełne bezpieczeństwo transakcji, weryfikację PINową i obsługę kart z mikroprocesorem.
 • Błyskawicznie reagujemy na potrzeby Klientów – posiadamy sieć 107 Przedstawicieli Handlowych działających na terenie całego kraju oraz całodobowe Centrum Obsługi Akceptanta.

Terminale płatnicze POS – Instalacja

Podstawowym urządzeniem służącym do przeprowadzania transakcji płatniczych w punktach handlowo-usługowych jest terminal płatniczy POS. Urządzenie wyposażone jest w czytnik kart, drukarkę umożliwiającą wydruk potwierdzeń transakcji oraz modem telefoniczny.

W zależności od preferencji oraz możliwości punktu handlowo – usługowego, Przedstawiciele Handlowi eService proponują terminal płatniczy oraz rozwiązanie telekomunikacyjne dostosowane do specyfiki punktu.
Rozwiązania telekomunikacyjne dostępne w sieci terminali eService mogą być oparte o:
 • Funkcjonującą już w Państwa punkcie infrastrukturę telefoniczną.
  Rozwiązanie to wykorzystywane jest w większości terminali POS obsługiwanych przez eService SA. Połączenia oparte są o analogowe linie telefoniczne, co oznacza brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów oraz zmian w infrastrukturze telekomunikacyjnej firmy.
 • Sieć komórkową GSM dedykowaną do punktów, w których ograniczenia powoduje jakość infrastruktury lub jej brak, bądź też specyfika punktu wymaga korzystania z terminala w różnych miejscach obiektu.
  W rozwiązaniu tym terminale płatnicze POS wykorzystują sieć GSM. Atutem rozwiązania jest możliwość stosowania terminali przenośnych, np. w restauracjach.
 • Technologię GPRS stosowaną w punktach gdzie dokonywana jest duża liczba transakcji. Transmisja realizowana jest poprzez zewnętrzne lub wbudowane koncentratory GPRS (w zależności od modelu) z wykorzystaniem dedykowanego kanału operatora GSM. Koncentratory pozwalają na grupowanie ruchu transakcji z wielu terminali do jednego urządzenia wykorzystując jedno łącze telekomunikacyjne. W konsekwencji oznacza to możliwość ograniczenia kosztów telekomunikacyjnych. Dzięki tej technologii możliwe są szybkie połączenia, również z wykorzystaniem terminali przenośnych.
 • Rozwiązania dedykowane transmisji danych:
  • łącza dzierżawione naziemne,
  • koncentratory transakcji,
  • inne, uzależnione od potrzeb Klienta.

  Rozwiązania te wykorzystywane są w dużych placówkach handlowych, a obsługa transakcji jest zazwyczaj zintegrowana z systemem kasowym sklepu. Rolę terminala pełnią wówczas: specjalne oprogramowanie, kasa, czytnik kart, PIN pad instalowany przy kasie lub drukarka fiskalna.

 

 

PCI DSS

PCI DSS to światowy standard ustalony przez organizacje finansowe w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z ochroną danych osobowych. Zgodnie z wymogami PCI DSS oraz organizacji płatniczych, wszystkie przedsiębiorstwa i firmy przechowujące, procesujące lub przesyłające dane posiadaczy kart płatniczych powinny spełniać rygorystyczne standardy bezpieczeństwa.

Spełnienie wymogów PCI DSS oznacza, że dane przetwarzane we wszystkich punktach akceptacji takie jak: dane karty oraz numery PIN są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem odpowiednich procedur i standardów. Minimalizuje to ryzyko dokonania oszustw zarówno dla właściciela karty jak i punktu przyjmującego płatność.

Wszystkie informacje o aktualnie obowiązującym standardzie PCI DSS oraz zasadach potwierdzania zgodności z wymaganiami PCI DSS odnajdą Państwo w lokalizacjach podanych w poniższym załączniku.